Grob firması 1926 yılında Münih’te kurulmuş, şu anda merkez fabrikası Almanya Mindelheim’da olan, A.B.D. Bluffton’da ve Brezilya Sao Paulo’da fabrikaları bulunan dünya çapında bir organizasyondur. Otomotiv ana fabrikaları başta olmak üzere döküm parçalarının seri üretimine yönelik otomatik işleme hatları, sistem çözümleri sunmaktadır. Bu hususta dünyanın hemen hemen her otomobil fabrikasının motor üretimi için hat kurmuş olan GROB, özel tezgahlar ve 5-eksenli yatay işleme merkezleri de imal etmektedir.


Müşteri odaklı proje geliştiren GROB, ihtiyaca binaen tam esnek, yarı esnek ve esnek olmayan hatlar teslim edebilmektedir. 

G-Modulü diye adlandırılan yatay işleme merkezleri, moduler yapıdaki transfer hatları ve bunlara ait yükleme boşaltma sistemleri ile seri, hassas, güvenilir üretim hattına ihityaç duyan tüm sanayicilere en iyi işleme çözümleri sunulmaktadır. Dökümden gelen parçanın otomatik olarak montaj hattına girebileceği şekilde işleyebilen tam otomasyonlu sistemler yapan Grob, montaj hatları da kurmaktadır.G350 ve G550 diye adlandırılan tekil 5-eksenli yatay işleme merkezleri, üniversal kullanıma yönelik tüm atölyelerin işleme merkezi talepleri göz önüne alınarak imal edilmiştir. Gerektiğinde otomasyon sistemine de entegre edilebilen bu tekil tezgahlar, küçük serilerin yarı otomatik işlenebilmesine imkan tanımak için “palet değiştiricili” bir sistem de teslim edebilmektedir.Şirketin 80 yılın üzerindeki büyüme hikayesi, üretim tecrübesi ve kapasitesi müşterilerine ileri teknolojide tezgah imkanları sunabileceğinin ispatıdır.