Haulick Roos Türkiye Genel Mümessilliğini yürütmekte olduğumuz Alman Haulick-Roos,1905'ten beri Almanya-Pforzheim'da hassas pres üretimi yapan bir firmadır. Haulick-Roos 250 - 1600 kN arasında dakikada en fazla 1.300 vuruş yapabilen hassas ve hızlı presler ile  250 - 4.000 kN arasında dakikada en fazla 400 vuruş yapabilen hassas presler imal etmektedir. Aynı zamanda preslerini servo motor tahriki alternatifi ile de sunabilmektedir. Haulick&Roos presleri 25 ila 400 ton arasında tüm hassas pres işleme ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir. 

Preslerimizin bir diğer özelliği ise FSD adındaki esnek servo sürücü donanımı ile teslim edilebilmesidir. Servo sürücü ile bir çevrim içinde farklı hızlarda presi sürmek ve 50 derecelik süreye kadar presi durdurabilmek mümkündür. Bu özellikler sayesinde presin verimliliği %70'lere kadar attırılabilmektedir. Preslerimizi, ROP-RXL-ROS-RVD olmak üzere dört sınıfta toplayabiliriz.


RXL: Normal H&R koç kafasına sahip, dakikada 400 vuruşa kadar hassas presler


ROP: Koç kafasının ekzantrik kolların hakereti esnasında sağa ve sola baskı yapmamasını sağlayan özel tasarlanmış çok yüksek hassasiyette koç kafalı, dakikada 400 vuruşa kadar presler


ROS   : Koç kafasının ekzantrik kolların hakereti esnasında sağa ve sola baskı yapmamasını sağlayan özel tasarlanmış çok yüksek hassasiyette koç kafalı, dakikada 1300 vuruşa kadar yüsek hızlı presler


RVD  : 160 ila 400 ton arasında hassas presler, tabla boyu ve pres gücüne göre maks. vuruş sayısı 400 ila 200 vuruş/dak. arasında değişmektedir.Detaylı bilgi için http://www.haulick-roos.de/ sayfasını ziyaret ediniz.